ALPY LYŽOVÁNÍ - RAKOUSKO LUNGAU

Informace o lyžování v Alpách, Rakousku, lyžařském středisku Lungau
Vysoké Taury, Rakouské Alpy
Mezi překvapivě rozsáhlé lyžařské oblasti patří i region Lungau v jihovýchodním cípu Salcburska. Vyznačuje se přirozenou pohostinností a klidným prostředím kolem obcí, v nichž dosud namísto diskotéky a přepychových hotelů funguje jako centrum společenského dění kostel a místní hostinec.
Lungau - 4 možnosti ubytování Oblast je propojena sítí skibusů. Je tedy poměrně jedno v jakém středisku budete bydlet. Vzdálenosti mezi jednotlivými středisky nepřekračují 10 km. Vybírat tedy můžete mezi největším městem Tamsweg, kde je monžnost koupání, St. Michael s nejlepší dostupností na Katschberg i Grosseck - Speiereck, Mauterndorfem, ideálním nástupním místem na lyžování na Grosseck - Speiereck i v Obertauernu či nejmenším Mariapfarrem s nádehrným výheldem na celé údolí.
Lungau - 4 možnosti lyžování
Oblast Lungau je vybavena 45 lanovkami se 159 km perfektně upravených sjezdovek. Kabinová lanovka vás vynese z Mauterndorfu přímo do výšky 2000 m/n.m. Vrcholové stanice lanovek leží mezi 2000 a 2400 m. Lyžařský areál Fanninberg je ideálním lehčím terénem pro děti s tím, že rodiče mají hned po ruce černou sjezdovku. V této oblasti najdete i v nejvyšší sezóně méně frekventované sjezdovky, neboť Rakušané vybudovali v posledních 15 letech v této oblasti předimenzovanou kapacitu lanovek. Vybírat areál na lyžování můžete z těchto středisek: Grosseck - Speiereck u Muterndorfu, Fanningberg u Marriapfarru a Katschberg - Aineck u St. Michael. Poslední, čtvrtou možností je pro opravdové nadšence vzdálenější velké středisko Obertauern.
Zájezdy do Lungau
seženete u cestovní kanceláře BlueSport.cz - Lungau
 
 
 
Copyright (c) 2007 - 2009. All rights reserved. Alpy a lyžování.