ALPY LYŽOVÁNÍ - ITÁLIE

Informace o lyžování v Alpách - Itálie (Alpy)
Itálie - Alpy - lyžařská střediska

Alta Badia
Alta Val Pusteria
Aprica

Bardonecchia
Bormio
Breuil / Cervinia / Valtournenche
Civetta
Cortina d'Ampezzo
Courmayeur
Folgaria - Lavarone

Valle Isarco
Kronplatz / Plan de Corones
Limone Piemonte
Livigno

Macugnaga
Madonna di Campiglio
Marmolada – Arabba
Meran 2000
Mondole Ski
Monte Bondone
Ortler-Region
Paganella
Passo Stelvio - ledovec
Passo Tonale
Reschenpass
Ritten
San Martino di Castrozza
Sappada
Sarntal
Sestriére
Seiser Alm
Sterzing / Wipptal St. Caterina - Valfurva
Tauferer Ahrntal
Tre Valli
Ultental
Val d´Aosta
Val di Fassa
Val di Fiemme
Val di Sole
Val Gardena
Valchiavenna
Val Senales
Val Venosta
alpy-lyžování-itálie
ITÁLIE = ALPY = skvělé lyžování

Většina z nás ví, že Itálie nabízí pro lyžování skvělé podmínky a Italové se svým sjezdovkám věnují s až přehnanou péčí.

lyžování alpy

Alpy jsou ze všech alpských zemí na území Itálie nejvíce rozmanité.

Velkou, dokonce dvojitou, výhodou italských Alp je jejich poloha. První výhoda spočívá ve vzdálenosti od nás. Nejbližší střediska jsou vzdálena méně než 600 kilometrů. Druhou výhodou je krásné počasí - poloha na jižní straně alpského hřebene zaručuje více slunečních dní než kde jinde. Italské Alpy vám tedy nabízejí ojedinělou možnost lyžování převážně za krásného počasí. Italská lyžařská střediska se pyšní tím, že zde mají až 300 slunečných dní v roce.

Itálie a její lyžařská centra se stávají rok od roku více populární. Zvláštností italských Alp je, že jsou stejně obsazené v létě jako v zimě. Svědčí to o jejich kráse a zájmu o návštěvníky.

Itálie se může pochlubit kvalitním zázemím pro ničím nerušené lyžování. Italské Alpy jsou blízko daleko a nadšený lyžař se tam autem dostane za šest až osm hodin.

italské alpyitalské alpyVe většině lyžařských středisek italských Alp naleznete velmi kvalitní ubytování v tradičních penzionech, gasthofech či luxusních hotelích. Většina středisek je vybudována v místech obývaných od nepaměti a dokázala si zachovat svůj vesnický ráz i nyní.

Výběr místa Vašeho pobytu v Itálii Vám mohou usnadnit i polulární webkamery. Na stránce www.alpy-lyzovani.net jich najdete spoustu z různých italských lyžařských středisek. Specializovaná stránka o lyžování na Kronplatzu je pak například tato www.lyzovani-kronplatz.cz. Pochopitelně i včetně zmiňovaných webkamer.
Copyright (c) 2007 - 2014. All rights reserved. Alpy a lyžování.